Asırlardır Süren Hakimiyet Savaşı

“Bu savaş sonsuza dek sürecek, galip diye bir şey yok! Artık dualarımızda savaşın bitişi yok. Ancak tek bir arzu var ki, Zudruin bizi Onluk Ateşkes’e kavuştursun.”

Aciz ve Kanlı Sonsuz Savaş

“Aciz ve kanlı” diye tanımlıyor gelmiş geçmiş en büyük şair olan Elaineia. Savaşın nedeni, Xargien’in kadim zaman öğretilerini ele geçirerek ölümsüzlük ve sonsuz güce sahip olmasıydı. Her şey o arzu ve istek ile başladı. Xargien, kadim üstü güçlerini kullanarak Orkları yarattı ve onları Elflere karşı savaşmak için kullandı.

Başlangıçta, savaş Orkların lehineydi. Onların güçlü savaşçıları ve kaba kuvveti Elflere karşı üstünlük sağladı. Elfler de güçlü ve bilge savaşçılardı. Zamanla, Elfler daha sofistike ve taktiksel bir savaş tarzı geliştirdiler ve savaşın dengesi değişti. Böyle sürüp gitti, her zaman bir taraf diğerine göre daha güçlü oldu ancak hiçbir zaman bir ırk diğerine hakim olamadı. Yıllar geçtikçe, savaşın yıkımı iki ırkın yaşamını ve topraklarını mahvetti.

Hayatın Sürdüğü Tek An Onluk Ateşkes

“Bu savaş sonsuza dek sürecek, galip diye bir şey yok! Artık dualarımızda savaşın bitişi yok. Ancak tek bir arzu var ki, Zudruin bizi Onluk Ateşkes’e kavuştursun.” Burakuru yakınlarındaki bir mağaranın duvarlarına acıyla kazınan bir ağıt.

Sonsuz savaş Xargien’in sabrının sınırlarının dışındaydı. Bu savaş öylesine uzadı ki Xargien daha fazla sabredemeyip lanetli ve bitik askerleri ile Zudruin’i yok etmek için Umeash’a geldi. Ancak geldiğinde gördü ki, kendi ruhundan yarattığı Orklar artık onun hizmetinde değildi. Xargien Orklara kendi gücünden verirken, kendi asiliği ve ihanetinden de bir parça aktarmış olmalıydı. Artık Xargien, Zudruin’i yok etmek -ya da ele geçirmek, onun nihai amacını kimse bilemez- için yalnızca Elflere karşı değil Orklara karşı da savaşacaktı.

Elfler ve Orklar arasındaki bu sonsuz savaşı bile askıya alabilecek tek bir kudret vardı, Zudruin. Xargien’in Umeash’a ilk geri gelişinde gökler kapandı, bulutlar çöktü ve tüm ateşler söndü. Vahameti anlayan tüm canlılar kendi kabuklarına çekildi. Ancak Elfler ve Orklar Zudruin’i öylesine seviyorlardı ki, onun uğruna gelmiş geçmiş en büyük savaşa dahi ateşkes yaptılar. Bu ateşkes süresince hiçbir taraf diğerine saldıramaz, zarar veremezdi.

Pamirhan’da, iki tarafın Warlord’ları tarafından imzalanan bu ateşkes, zamanla Onluk Ateşkes olarak anılacaktı. Çünkü Xargien Umeash’a her gelişinde 10 gün saldırıyor, 10 gün süresince bu savaş bitmiyordu. 10. Gün sonunda sabırsızlığına bir kez daha yenik düşen Xargien tekrar kabuğuna çekiliyordu.

Onluk ateşkes sonrasında iki ırk da -sanki yeterince kan dökülmemiş gibi-, kaldıkları yerden acımasız ve ağıt dolu savaşlarına devam ediyorlardı. Bilinen tek bir şey vardı, bu savaş sonsuza dek sürecekti ve hayatın sürdüğü tek an Onluk Ateşkes’ti.

WhatsApp Destek